NASZE DZIECI

Strona prowadzona przez Stowarzyszenie na rzecz dzieci, młodzieży i dorosłych osób niepełnosprawnych "Ożarowska"  

   

  MENU :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

 Strona główna

 Aktualności

 BOSK

 WandaFonds

 Mózgowe porażenie dziecięce

 Prawo dla niepełnosprawnych

 Wolontariat

 Pedagogika

 Pomoc społeczna/Praca socjalna
 Dla dzieci
 Zainteresowania

 Księga Gości

 Najczęściej zadawane pytania

 Producenci sprzętu

 Linki

 Kontakt

 Stowarzyszenie rodziców 

 Nasi redaktorzy
 Druki do pobrania
 
 

 

Nasi redaktorzy

 

         Nazywam się Tomasz Rudnicki. Urodziłem   się   24    kwietnia    1980    roku w Warszawie. W październiku 1987 roku z racji tego,  że  już  po   urodzeniu   zdiagnozowano u mnie  mózgowe  porażenie  dziecięce,  wraz z rodziną wyjechałem do budapeszteńskiego instytutu rehabilitacyjnego Pető, w którym to spędziłem 12 lat mojego życia.

 

W Budapeszcie również rozpocząłem swą edukację w polskiej  szkole  podstawowej i liceum im. Sándora Petőfiego, gdzie w 1999 roku pomyślnie zdałem maturę. We wrześniu rozpocząłem studia polonistyczne na tamtejszym Uniwersytecie im. Eötvösa Lorda.

 

28 października tego samego roku udało mi się zadebiutować na arenie poetyckiej tomikiem Pt .: „Na Pustyni” Z powodu, że niekiedy większą przyjemność od przyjemności tworzenia sprawiają mi tłumaczenia w 2001 roku udało mi się przetłumaczyć dziewiętnaście wierszy mojego serdecznego węgierskiego przyjaciela Gabora Molnara, tomik ten nosi tytuł „Samotna miłość.”

 

Jeśli chodzi o moje zawodowe preferencje to moim ulubionym okresem literackim bez względnie jest romantyzm, a moim najbardziej cenionym i zarazem ulubionym poetą jest Adam Mickiewicz. I może, dlatego postanowiłem poddać pod lupę jego twórczość w ramach następującego tematu pracy magisterskie: „Bóg - człowiek –historia – w kręgu myśli religijnej Adama Mickiewicza ” Pracę magisterską obroniłem 11 czerwca 2003 roku. Obecnie jestem w trakcie pisanie doktoratu na temat: „Symbolika biblijna w twórczości Adama Mickiewicza, jako wyraz religijności romantycznej.”

 

Poza  moimi  literackimi  pasjami  również  prowadzę,  co  miesięczne   wykłady o tematyce filozoficzno – teologiczno –literacko – integracyjno –psychologicznej.  Kolejną moją pasją są języki obce (sam jak dotąd znam trzy), a są to: węgierski, angielski, oraz włoski. Co zaś do sportu to uwielbiam bilard.

 

Do Polski wróciłem 1 marca 2004 roku i od tej pory staram się wspierać swoją osobą działania Stowarzyszenia „Ożarowska. ” Na stronie współtworzę dział literatura.