NASZE DZIECI

Strona prowadzona przez Stowarzyszenie na rzecz dzieci, młodzieży i dorosłych osób niepełnosprawnych "Ożarowska"  

   

  MENU :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

 Strona główna

 Aktualności

 BOSK

 WandaFonds

 Mózgowe porażenie dziecięce

 Prawo dla niepełnosprawnych

 Wolontariat

 Pedagogika

 Pomoc społeczna/Praca socjalna
 Dla dzieci
 Zainteresowania

 Księga Gości

 Najczęściej zadawane pytania

 Producenci sprzętu

 Linki

 Kontakt

 Czytelnicy piszą

 Stowarzyszenie rodziców 

 Nasi redaktorzy
 Druki do pobrania
 
 
 

 

 

 

Dzień Dziecka z Leo Beenhakkerem i Wandafonds

 

 

 

 

W  dniu  1   czerwca   w   Dzień   Dziecka   na   zaproszenie   Leo   Beenhakkera i Wandafonds  niepełnosprawne  dzieci  z  Ośrodka  rehabilitacji  na  Ożarowskiej i dorośli ze Stowarzyszenia Ożarowska, wraz z rodzicami, uczestniczyli w meczu towarzyskim Polska-Dania na stadionie w Chorzowie.

 

Po raz pierwszy w historii polskiego futbolu 11 dzieci z porażeniem wyszło na boisko  z  kadrą  reprezentacji  polski  w  piłce nożnej. Na murawę wyszły te, które chodzą samodzielnie. Pozostałych 19, które używają wózków, obserwowały cały mecz siedząc w specjalnym sektorze stadionu. Po meczu wszyscy mieli okazję spotkać się z selekcjonerem polskiej kadry.

 

To był wyjątkowy dla nich dzień. Na co dzień ciężko „pracują” dzieląc swój dzień na rehabilitację i szkołę lub dom. Dorosłe osoby niepełnosprawne, świadome swojej sytuacji, mają nadzieję, że akcja przyniesie wymierne korzyści - zwróci uwagę na ich problemy i rozpocznie się proces ich zmian na lepsze.

 

Akcja  Fundacji  Wandafonds,  realizowana  przy  wsparciu  Leo  Beenhakkera, ma uświadomić opinii społecznej i decydentom w Polsce konieczność poprawy jakości życia dzieci z porażeniem mózgowym i z ciężką  spastycznością.  Chodzi o wprowadzenie rozwiązań systemowych zapewniających dzieciom intensywną rehabilitację i naukę w odpowiednich warunkach, a także dostęp do najnowocześniejszych terapii takich jak podawanie toksyny botulinowej czy terapia przy użyciu pompy baklofenowej.

 

 

[zdjęcia]