NASZE DZIECI

Strona prowadzona przez Stowarzyszenie na rzecz dzieci, młodzieży i dorosłych osób niepełnosprawnych "Ożarowska"  

   

  MENU :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

 Strona główna

 Aktualności

 BOSK

 WandaFonds

 Mózgowe porażenie dziecięce

 Prawo dla niepełnosprawnych

 Wolontariat

 Pedagogika

 Pomoc społeczna/Praca socjalna
 Dla dzieci
 Zainteresowania

 Księga Gości

 Najczęściej zadawane pytania

 Producenci sprzętu

 Linki

 Kontakt

 Czytelnicy piszą

 Stowarzyszenie rodziców 

 Nasi redaktorzy
 Druki do pobrania
 
 

 

Nasi redaktorzy

 

Nazywam się Piotr Ślązak i mam 34 lata.

Jestem niepełnosprawny od urodzenia, nie chodzę samodzielnie, ale staram się być pełnoprawnym obywatelem tego świata.  Mam dyplom Zawodowego Studia Informatycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Od trzech lat pracuje przez Internet, jako  informatyk i dodatkowo pomagam mojej Mamie w firmie.

Obsługuję stronę internetową, odbieram pocztę internetową.
Piszę palcem nogi na komputerze, również nogą namalowałem obraz, który został sprzedany na aukcji J. Owsiaka. Zyskała moja wiara w siebie i tych ludzi, którzy pomimo mojego bardzo dużego uszkodzenia ruchowego wiele mnie w życiu nauczyli i okazali serdeczności. Pomogłem chorym dzieciom, bo wiem, co to znaczy. Jestem niepełnosprawny od urodzenia, ale nie poddaje się.

Mimo wielu trudności cały czas brnę do przodu i robię wszystko,  żeby  było  lepiej. W  pewnym  okresie  mojego  życia   byłem w Budapeszcie w Instytucie rehabilitacji, aby bardziej się usprawnić. Jeśli potrzebuję się przemieścić odpycham się nogą. Sam nauczyłem się pracować na komputerze. Wszystko, co zdobyłem to dzięki ogromnej pracy, bardzo silnej woli, pomocy rodziców i brata. Tata umarł. Teraz pomaga mi Mama i brat, który z nami nie mieszka. Pomagam im na tyle ile mogę. Ja potrzebuję ich pomocy, więc oni otrzymują ode mnie coś w zamian. Mam również wielkie wsparcie u moich przyjaciół, którzy zawsze chętnie podają mi swą dłoń, kiedy coś mnie trapi.

W sferę mojego życia wkładam również marzenia. Nie użalam się nad sobą jestem szczęśliwy, że tak wiele osiągnąłem. Wciąż walcząc mam nadzieję na lepsze jutro i dlatego mam w sobie ogromną pogodę ducha. Uśmiech to moja specjalność.

Jestem osobą odpowiedzialną za działanie strony i umieszczanie na niej wszelkich informacji.